X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
TRY

2018 WEB TASARIM TRENDLERİ VE 2019'DAN BEKLENENLER

AnasayfaYazılar2018 WEB TASARIM TRENDLERİ VE 2019'DAN BEKLENE...

2018 Yılındaki Tasarım Trendleri Ve 2019’dan Beklenenler

Web sitelerinde yer alan teknolojiler ve tasarım modelleri her sene farklılık göstermektedir. İşte tüm bu değişik tasarım trendlerine, web tasarım trendi ismi verilmektedir.

Web tasarımcılarının, güncel tasarım trendlerini yakından takip etmesi çok önemlidir. Tasarım dünyası devamlı olarak değişim gösteren ve gelişen bir yapıya sahip olduğu için, yenilikler an be an takip edilmeli ve bu değişimlere uyum sağlanmalıdır. Anında değişen algoritmalar, ünlü olan dijital mecralar, tasarımcıları güncel olmaya ve en iyi tasarımları ortaya koymaya zorlamaktadır. Güncelliklere ayak uyduramayan web tasarımcıları ise yarışın gerisinde kalmaktadır. 

2018'de Web Tasarımlarım Trendlerinde Neler Gördük?

2018 yılını geride bırakacağımız bu ay, web site tasarımlarında kullanıcılarına olumlu etkiler sağlayacak başarılı gelişmeler olduğunu gördük. Bu yıl web site tasarımlarında ele alınan değişimlerde;

Mobil uyumluluğa öncelik verildiğini,

Responsive tasarım kullanıldığını,

Parlak renklerin seçildiğini,

Hız üzerinde iyileştirmeler yapıldığını,

E- ticaret sitelerinin güvenlik konusunda ciddi iyileştirmeler sağlandığı gördük.

 

2019 Yılı Web Tasarımlarına Neler Getirecek?

2019 yılı web tasarım trendlerine göz attığımız zaman tasarımcıları güzel ve yararlı değişiklikler beklediğini söyleyebiliriz. 2019 yılı tasarımlarında gözümüze ilk çarpan hız ve minimal tasarımlarda büyük gelişmeler olduğu ve bu gelişmelerin 2020 yılına kadar devam edeceğini ön görüyoruz. 

Önümüzdeki yılla birlikte web tasarımcıları, kullanıcılarının deneyimlerine daha fazla pay verip, sitelerin daha hızlı ve daha yalın olmasını sağlayacak. Yani güncel olan her site, eskisine oranla çok daha hızlı ve çok daha sade görünecek. 

2019 yılı tasarımlarında hız ve sadeliğin yanı sıra flat tasarımı, mobil uyumluluk, tek sayfa hazırlanan tasarımların da revaçta olacağı ön görülüyor.

Bütün bu bilgiler ışığında çağa ayak uyduran bir web sitesi yaptırmak için mutlaka konusunda profesyonel web tasarımcılarıyla ve seo uzmanlarıyla çalışmak gerekiyor. Ancak bu sayede kurumsal kimlik konusunda en iyi sonuç alınabiliyor. 


Powered by WISECP
Top