X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
TRY

Markanız için kurumsal kimlik neden bu kadar önemli ?

AnasayfaYazılarReklam & TanıtımMarkanız için kurumsal kimlik neden...

Markanız için kurumsal kimlik neden bu kadar önemli?

Bir firmanız var ve kurumsal kimlik kazanmak istiyorsunuz. Ama kurumsal kimlik nedir ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda en ufak bir fikriniz yok. O halde önce kurumsal kimliğin ne olduğundan, firmanıza kazancından ve kurumsal kimlik tasarımını nasıl kazanacağınızdan bahsedelim...

Kurumsal kimlik nedir?

Kurumsal kimlik, bir şirketin kurum içi ve kurum dışında sergilediği duruşunu ve pazarlamada gösterdiği kendini ifade etme biçimidir. Kurumsal kimlik tasarımı sayesinde şirket markalarının olduğundan daha etkili kullanılması ile bir bütünlük teşkil etmesi sağlanır.

 

Kurumsal kimlik tasarımı nasıl yapılır?

Kurumsal kimlik tasarımı mutlaka konusunda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü şirket tanıtımının başarılı bir şekilde tanıtılması şirket geleceği için büyük önem taşımaktadır.  

İyi hazırlanmış ve başarılı bir şekilde sunulmuş olan kurumsal kimlik tasarımı, kurumunuzun imajınızı yükseltmenin yanı sıra, dış dünyaya daha güçlü görünmenizi, sahip olduğunuz markanızın hafızalarda kalmasını sağlayacaktır. Günümüzde çok sayıda firma kurumsal kimlik tasarımı hizmeti alarak başarı elde etmektedir.

Kurumsal kimlik tasarımında nelere dikkat edilmeli?

Kurumsal kimlik tasarımının önemli noktaları vardır. Bunlar; firmanın üretmiş olduğu ürünler, kartvizitler, broşürler, tabelalar, fuar ve sergiler gibi çok çeşitli dallara ayrılmaktadır. Ayrıca firmaların varsa ajanda, takvim, not defteri, bloknot gibi eşantiyon ürünleri firmanın kurumsal kimlik tasarımında önemli rol oynar.

Tabi bunun dışında, firmaların sahip oldukları web sayfaları veya farklı dijital tanıtım türlerini de kurumsal kimlik hazırlıklarında yer almaktadır. 

Kurumsal kimlik tasarımı görüldüğü üzere, firmanın tüm alanlardaki imajıyla yakından ilgilidir. Bu yüzden çalışmaların uzmanlar tarafından yapılması hata payını ortadan kaldırmaktadır. Çünkü kurumsal kimlik inşa edilirken vazgeçilmez kural, firmaya ait bir detayın bile gözden kaçırılamayacağı gerçeğidir.

Kurumsal kimlik tasarımı yaptırmanın avantajları nelerdir?

Kurumsal kimlik tasarımı geleceğe yönelik çalışmalardır. Yani bugün devreye girse yarın sonuç alınmaz. Getirileri uzun döneme yayılarak geleceğe doğru genişler.

Öncelikle kurumsal kimlik tasarımı ile firma, sektör içerisindeki yerini daha sağlam bir hale getirmeye adım atar,

Müşterilerinin gözünde güven seviyesi artar,

Belirlediği misyonları gerçekleştirirken, kendisine daha yüksek vizyon belirler, 

Ulaştığı müşteri portföyü çeşitlilik kazanır.

Kurumsal kimlik tasarımı kime yaptırılır?

Firmanız için kurumsal kimlik tasarımı yaptırmak istiyorsunuz ama nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız eğer kurumsal kimlik tasarımı konusunda uzman olan kişilerin yapmış oldukları işleri ve başarılı firmaların bu konuda yapmış oldukları çalışmaları inceleyin.

Eğer seçmekte zorlanıyor ya da nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilemiyorsanız kurumsal kimlik tasarımcılarına danışın. Onlardan firmanız için yönlendirme isteyin.


Powered by WISECP
Top