X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
TRY

Web Tasarım Fiyatları

AnasayfaYazılarWeb Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Fiyatları

Sıfırdan bir internet sitesi tasarlatmak istediğinizde ilk soracağınız sorulardan bir tanesi hiç şüphesiz web tasarım fiyatları olacaktır. Birçok kişinin aklında iyi bir internet sitesine sahip olmak vardır fakat yine aynı şekilde birçok kişi web tasarım fiyatlarından habersizdir.

Öncelikle şunu söylememiz gerekir ki web tasarım fiyatları denince akıllara klasik bir fiyatlandırmanın gelmesi imkansızdır. Web tasarım fiyatları, yapılacak tasarımın içeriğine göre değişiklik gösterecek olan fiyatlardır.

Örnek vermek gerekirse basit bir kişisel blog sitesi tasarımı çok daha uygun bir ücret tutacakken, özel gereksinimleri olan bir internet sitesi tasarlamak çok daha fazla ücret tutacaktır.

Bütçeye Göre Tasarım

İnternet dünyasında yer alan her internet sitesinin farklı bir kaliteye sahip olması sizi web tasarım ücretleri konusunda bilgilendirebilir.

Örnek vermek gerekirse Facebook ile bir öğretmenin kurduğu blog kişisel blog sitesinin aynı ücret üzerinden fiyatlandırılması mümkün değildir. Facebook kalitesini her anlamda kanıtlamış, özel bir siteyken, bir blog sayfası çok daha kolay bir şekilde tasarlanabilir.

Bu nedenle web tasarımında sabit bir fiyattan bahsedemiyoruz. Web tasarımında bahsettiğimiz fiyatın değişken bir fiyat olması, web tasarım yaptırmak istediğinizde karşınıza çok değişken bir tablonun çıkmasını sağlayacaktır. 

Bu sebeple web tasarım yaptıracağınız zaman detaylı bir araştırma yapmanız gerekebilir.

Herkes Farklı Bir Teklif Sunar

Bir internet sitesi açmak istediğinizde ve teklif almaya başladığınızda herkes size farklı bir teklif sunar. Web tasarım ne kadar? Web tasarımın belirli bir ücreti yoktur, herkes verdiğiniz proje detaylarına göre bir ücret belirler ve bu ücreti sizinle paylaşır.

Proje detaylarınızı iyi bir şekilde belirleyerek işe başlarsanız, aldığınız teklifler daha makul bir seviyede olacaktır. Çünkü internet sitenize ihtiyacınız olmadığı halde eklemek isteyeceğiniz ufak bir özellik, sitenizin tasarım maliyetini çok yukarılara çekebilir.

Genel anlamda web tasarım işiniz için profesyonel bir kurumdan yardım alırsanız, size verilecek olan teklifin daha düşük seviyelerde olacağını söyleyebiliriz. Çünkü bu tür profesyonellik gerektiren işlerde profesyonel bir kurum, kaliteyi arttırdıkça ücreti düşürür.

Amatör bir web tasarım ajansı ise kaliteyi arttırdıkça, masrafınızı da arttıracaktır ve bu masraf karşısında size istediğiniz internet sitesini kuramayacaktır.

Yakalamak İstediğiniz Kaliteye Bağlı Olarak Değişir

Web tasarım ücretlerinin belirlenmesinde yakalamak istediğiniz kalitenin büyük önemi vardır. Web tasarım ücreti ne kadar? Web tasarım ücreti tam anlamıyla istediğiniz kaliteyle doğru orantılıdır.

Çok detayı olan, tasarımı zor bir internet sitesi isterseniz ödemeniz gereken ücretin boyutu artar. Genel olarak çok amatör bir internet sitesinin ücreti 250 liradan başlarken, çok üst düzey bir internet sitesinin ücreti yüzbinlerce lira tutabilir. 

Bu nedenle aklınızdaki projeyi web tasarım ajansına anlatarak, kurumdan teklif almanız en net olarak bir fiyat belirlemeniz açısından çok önemlidir.


Powered by WISECP
Top